Děti na výlet do Kutné Hory

ti na výlet do KUTNÉ HORY je akční nabídka Českých drah, a. s., kdy se do Kutné Hory a zase zpět můžete dopravit vlakem již od 60 - 200 Kč z celé ČR. Naše cestovní kancelář Vám navíc nabízí prohlídkové okruhy Kutné Hory s návštěvou památek, průvodcem, vstupy v ceně a pracovními listy. Akce platí pouze v období od 15/2 - 15/5/2014.

Pro koho je akce určena?

Děti na výlet do Kutné Hory je výlet určen pro děti, které navštěvují základní školu v ČR (vč. praktické nebo speciální). Dále žákům do 9. ročníku, u víceletých gymnázií žákům do kvarty (u osmiletých) nebo sekundy (u šestiletých), konzervatořím, dětským domovů a ústavům náhradní péče pro děti do 16 let. 

Jak to funguje?

a) Jsme škola z Prahy

Výlet začíná v Praze na Hlavním nádraží, kde se školní skupina v doprovodu pedagogů sejde s naším průvodcem v hale Hlavního nádraží, před restaurací Burger King, u tabulí s příjezdy vlaků, kde na Vás počká náš průvodce, kterého skupina následuje do vlaku směr Kutná Hora. Cesta trvá cca 1 hod. Po příjezdu do Kutné Hory následuje prohlídka s průvodcem dle vybraného prohlídkového okruhu, viz přehled okruhů a ceník níže. Po skončení programu doprovodí náš průvodce školu opět zpět do Prahy na Hlavní nádraží.

b) Nejsme škola z Prahy

Škola se za námi dopraví sama. Náš průvodce na Vás počká na Hlavním nádraží v Kutné Hoře označen cedulí (praporkem s logem naší Cestovní kanceláře Výuka Jinak), kam Vás opět po prohlídce doprovodí. Škola si tak může vybrat vlastní spoj a tak i čas začátku prohlídky.

Jaké dny jsou výlety k dispozici?

Akce platí v období od 15/2/2013 - 15/5/2014, pouze úterky, středy, čtvrtky, soboty a neděle.

Čím je tato nabídka výhodná a zajímavá?

Zajímavá je především cena. Cestovní kancelář Výuka Jinak již 4. rokem poskytuje cenově výhodné prohlídkové okruhy školám, které cestují s Českými drahami, a. s., jenž poskytují výraznou slevu na jízdné. Další výhodou je fakt, že k realizaci skupinového výletu, stačí min. 30 platících, oproti autobusovým zájezdům, při kterých je nutné naplnit autobus. Cena za výlet vychází oproti autobusovému zájezdu o cca 120 - 150 Kč na studenta/žáka levněji.

Nově nabízíme prohlídkový okruh Seznámení s Kutnou Horou za 60 Kč, (dříve za 90 Kč),

kód K06, 2 hod., kostel Na Náměti, Tylův dům, Vlašský dvůr, kostel sv. Jakuba, pověst o Rozině Ruthardové, Hrádek, Jezuitská kostel, chrám sv. Barbory, kostel sv. Jana Nepomuckého, gotická kašna, gotický dům, morový sloup. Na přání možno zajistit i prohlídku objektů, vstupné není v ceně. Začátky na nádraží u příjezdu vlaku v zastávce Kutná Hora město.  Objednávka zde

Přehled prohlídkových okruhů a ceník (platí pro školy, které nejsou z Prahy a dopravu si zajistí sami):

Ceny platí pro skupinu min. 30 platících.

Okruh č. 1 - Kostnice, katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci, chrám sv. Barbory a prohlídka města Kutná Hora 200 Kč/student, doporučujeme nechat si čas na pobyt v Kutné Hoře alespoň 5 - 5,5 hod., popis okruhu zde.

Okruh č. 2 - Prohlídka chrámu sv. Barbory a historického města Kutná Hora, cena 150 Kč/student, doporučujeme nechat si čas na pobyt v Kutné Hoře alespoň 3,5 - 4 hod., popis okruhu zde.

Okruh č. 3 - Prohlídka Kostnice, chrám sv. Barbory a stříbrných dolů a města (pouze děti starší 10 let), cena 270 Kč/student, doporučujeme nechat si čas na pobyt v Kutné Hoře alespoň 6-7 hod., popis okruhu zde.

Okruh č. 4 - Prohlídka Vlašského dvora, chrámu sv. Barbory a města s průvodcem, cena 190 Kč/student, doporučujeme nechat si čas na pobyt v Kutné Hoře alespoň 4 hod., popis okruhu zde.

Okruh č. 5 - Prohlídka Vlašského dvora, chrámu sv. Barbory, stříbrných dolů  a města (pouze pro děti starší 10 let), doporučujeme nechat si čas na pobyt v Kutné Hoře alespoň 6 -7 hod., 270 Kč/student, popis okruhu zde.

Okruh K06 - Seznámení s Kutnou Horou, 2 hod., nyní 60 Kč/žák - kód K06, trasa: kostel Na Náměti, Tylův dům, Vlašský dvůr, kostel sv. Jakuba, pověst o Rozině Ruthardové, Hrádek, Jezuitská kostel, chrám sv. Barbory, kostel sv. Jana Nepomuckého, gotická kašna, gotický dům, morový sloup. Na přání možno zajistit i prohlídku objektů, vstupné není v ceně.

Uvedené ceny zahrnují

- na 10 platících = 1 pedagog ZDARMA

- vstupné do uvedených objektů

- služby diplomovaného průvodce

- pracovní list v el. podobě s výsledky - pracovní listy je možné si vytisknout a mít je s sebou, popř. je využít ve škole po skončení výletu k opakování získaných poznatků

Přehled prohlídkových okruhů a ceník (platí pro školy z Prahy), v ceně je i doprava do Kutné Hory a zpět z Prahy Hlavního nádraží):

Ceny platí pro skupinu min. 30 platících.

Okruh č. 1 - Kostnice, katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci, chrám sv. Barbory a prohlídka města Kutná Hora 270 Kč/student, 3,5 hod., podrobný leták ke stažení zde.

Okruh č. 2 - Prohlídka chrámu sv. Barbory a historického města Kutná Hora, cena 230 Kč/student, 2 hod., podrobný leták ke stažení zde.

Okruh č. 3 -  Prohlídka Kostnice, sv. Barbory a stříbrných dolů a města (pouze děti starší 10 let), cena 350 Kč/student, 4 hod., podrobný leták ke stažení zde. 

Okruh č. 4 - Prohlídka Vlašského dvora, chrámu sv. Barbory a města s průvodcem, cena 270 Kč/student, 2,5 hod., podrobný leták ke stažení zde.

Okruh č. 5 - Prohlídka Vlašského dvora, chrámu sv. Barbory, stříbrných dolů  a města (pouze pro děti starší 10 let), 4 hod., 350 Kč/student, podrobný leták ke stažení zde.

Uvedené ceny zahrnují

- jízdné vlakem z Prahy hl. nádraží do Kutné Hory a zpět pro všechny účastníky

- na 10 platících = 1 pedagog ZDARMA

- vstupné do uvedených objektů

- služby diplomovaného průvodce

- pracovní list v el. podobě s výsledky - pracovní listy je možné si vytisknout a mít je s sebou, popř. je využít ve škole po skončení výletu k opakování získaných poznatků

Jak si výlet objedat a co je zapotřebí zařídit?

Vyberte si některý z prohlídkových okruhů a vyplňte objednávkový formulář.

Do 2 pracovních dnů Vám termín potvrdíme, v případě obsazenosti nabídneme termín náhradní. Pokud se Vám do 2 dnů neozveme s potvrzením objednávky, znamená to, že jsme objednávku neobdrželi nebo se potvrzení po cestě k Vám ztratilo a proto nás znovu kontaktujte na info@ckvyukajinak.eu nebo tel. číslech: 777 010 624, 739 850 512.

Jaké "papíry" potřebuji s sebou?

1) Potvrzení objednávky, které Vám zašleme

2) Vyplněný a školou orazíkovaný formulář Plán cesty (zašleme Vám jej s potvrzením objednávky)

3) Jmenný seznam žáků s adresou a razítkem školy ( 2 x)

Kde se v Kutné Hoře můžeme s dětmi najíst?

Zajistlili jsme pro Vás menu za zvýhodněnou cenu v pizzerii Navona v centru Kutné Hory. Za velkou pizzu + nápoj, popř. špagety + nápoj zaplatíte 100 Kč/osoba. Na 15 platících zajistíme stejné menu pro 1 pedagoga ZDARMA.

Způsob platby

Platba je možná na místě průvodci dle skutečného počtu úšastníků, min. však za 30 platících, popřípadě převodem na běžný účet, prosíme o uvedení fakturačních údajů do objednávky.

Jak si můžeme zajistit jízdenku vlakem Českých drah do Kutné Hory a zpět za zlevněnou cenu?

Pro koho je akce určena? 

Dětem, které navštěvují základní školu v ČR (vč. praktické nebo speciální). Dále žákům do 9. ročníku, u víceletých gymnáziích žákům do kvarty (u osmiletých) nebo sekundy (u šestiletých), konzervatořím, dětským domovů a ústavům náhradní péče pro děti do 16 let. 

Podmínky

1.1. jízdenka je vždy zpáteční a platí pouze ve 2. vozové třídě všech vlaků ČD,

1.2. jízdenka lze zakoupit s platností pouze na úterý, středu, čtvrtek, sobotu, neděli.

1.3. jízdenka platí jízdenka platí 2 dny (do 24 hod. dne následujícího po dni vyznačeném na jízdence jako první den platnosti) 

1.4. jízdenka může znít z kterékoliv železniční stanice (zastávky), kde staví vlaky ČD, a to vždy do železniční stanice Praha hl. n.

Kolik zaplatíte? 

Cena jízdného pro jednu osobu za obě cesty se odvíjí z vypočtené tarifní vzdálenosti podle kilometrů uvedených v platném jízdním řádu:

Kilometrická vzdálenost Cena / Kč
1 - 50 60,-
51 - 100 80,-
101 - 150 100,-
151 - 200 120,-
201 - 250 140,-
251 - 300 160,-
301 - 350 180,-
351 a více 200,-
 

Vzdálenosti naleznete např. zde

Další podmínky

1.1. minimální počet cestujících ve skupině je 10, přičemž pouze dva cestující z této

skupiny mohou být pedagogický dozor starší 18 let, věk cestujících se při

odbavení ani kontrole jízdních dokladů neprokazuje (pořadatelská organizace

garantuje správnost použití slevy oprávněnými potvrzením Plánu cesty  – viz

dále),

1.2. maximální počet cestujících odbavených na jeden doklad je 30, přičemž

pedagogický dozor starší 18 let může být vždy jeden ke každým dalším 4 žákům

u skupin nad 10 osob (např. z 13 nebo 14 cestujících mohou být dva starší 18

let, z 15 cestujících mohou být již tři starší 18 let atd.)

Jak si jízdenky zajistit?

Vedoucí skupiny (pedagogický dozor) zajistí vyplnění a potvrzení razítkem

organizace uvedené v záhlaví formuláře správnost všech údajů včetně

garantování věku dětí nebo navštěvování příslušného ročníku školy v Plánu

cesty. Vyplněný a razítkem organizace potvrzený formulář Plán cesty odevzdá

vedoucí skupiny pokladníkovi u pokladní přepážky ČD při  odbavení jízdními

doklady. Škola si může zakoupit místenky. 

Plán cesty ke stažení zde 

Proplatí nám nevyužité jízdenky? 

Ano. U skupin nad 10 cestujících potvrdí průvodčí na žádost vedoucího skupiny

počet nevyužitých jízdenek, za které bude vyplacen návratek po srážce dle

SPPO u pokladní přepážky která jízdenku vydala nebo v nástupní stanici

uvedené na jízdence.

Dotazy rádi zodpovíme:

na info@ckvyukajinak.eu nebo tel. číslech:

Kancelář: 244 444 048, 223 013 788

Mobil: 777 010 624, 739 850 512