Muzeum voskových figurín Grévin Praha

Muzeum voskových figurín Grévin bylo otevřeno v polovině roku 2014 a je jedním ze třech muzeí na světě společnnosti Grévin. Další dvě muzea se nacházejí v Paříži a Montrealu.
 

Muzeum není pouze přehlídkou samostatně stojících voskových figurín, protože ty jsou jako živé zapojeny do různých kontextů a "kulis". Bohumil Hrabal tak sedí u stolu s dalšími spisovateli v jedné Pražské kavárně. Historické postavy jako Jaroslav Bořita z Martinic a Vilém Slavata z Chlumu, účastníci druhé/třetí pražské defenestrace jsou zrovna vyhazováni z okna České kanceláře na Pražském hradě atp. V Muzeu najdete jak řadu známých světových osobností, tak i mnoho českých osobností (historických i ze současnosti: Lucie Bílá, Václav Havel, Jaromír Jágr, Dagmar Havlová, Dominik Hašek, Karel Čapek a další).

 

Pro školní skupiny je připravena mimořádná cena, běžná dětská/studentská cena je 190/250 Kč, pro třídu dětí a studentů škol z celé ČR stojí vstupneka 99 Kč/žák/student - individuální prohlídka bez průvodce, 120 Kč/žák, student - Prohlídka s průvodcem (okruh literární, historický,občansko-naučný,nebo všeobecný), délka prohlídky ca 1,5 hodiny.

 Pedagogický doprovod ZDARMA. Pro školy je připraven zvláštní program s průvodcem, kdy se průvodce zaměří na jedno z témat (viz níže). Průvodce tedy hovoří o daných postavách na předem vybrané téma, ve zbytku času si můžete muzeum doprohlédnout sami. 

 

Doporučujeme cca 1,5 hod. na prohlídku muzea. Ke konci prohlídky si každý může sestavit svoji 3D postavu (zvolit si vlastní účes, vlastní ošacení...) Součástí muzea je i promítání filmu o vzniku voskových figurín. 
 
Muzeum se nachází kousíček od Prašné brány a Staroměstského náměstí, v Celetné ulici. Pěšky je to cca 10 min. na Masarykovo a 15 min. na Hlavní nádraží. 

Cena: 99 Kč/žák/student - individuální prohlídka bez průvodce

         120 Kč/žák/student - prohlídka s průvodcem

Pedagogický doprovod zdarma

Začátky prohlídek jsou možné denně od 10:00 - 19:00 hod.
Více informací a objednávku zasílejte, prosím, výhradně písemně zde
 

Na výběr jsou tyto 3 okruhy s výkladem:

 
1) Občanská výchova
Václav Havel, Angela Merkelová
nebo Barack Obama. Antonín Dubček,
Eduard Beneš nebo Tomáš Garrigue Masaryk.
Jak jsou nebo byli vysocí?
Čím se zapsali do dějin?
Jsou výjimeční? Co nám zanechali?
 
2) Historie
Karel IV, Rudolf II. a Marie Terezie s malým
Mozartem.Rabbi Loew a jeho Golem.
Vilém Slavata z Chlumua Jaroslav Bořita z Martinic
Možná i písař Fabricius…
 

3) Literární okruh

Karel Čapek, Franz Kafka a Josef Lada.

Bohumil Hrabal, dobrý voják Švejk

a další. Co napsali, co je proslavilo,

co se o nich povídá?